Klimatyzacja w biurze

15/01/2017

temat

Opublikowane jako: Bez kategorii — Tagi:, — admin @ 20:50

Temat to Poprawna wentylacja mechaniczna w budynku jednorodzinnym Myślę że problemem w omawianym tu rozwiązaniu (nawiew wymuszony - wywiew grawitacyjny) byłoby również ciepłe powietrze próbujące uciekać i przeciskające się szparami w oknach i w drzwiach (że w kratkach wywiewnych też będzie - to logiczne) a ciepłe powietrze które wydostaje się na mróz przez szczelinki ma mozliwość zamarzać (tzn. para zamienia się w szron). Inne szczelinki będą prowadzić w pobliże miejsc chłodnych na których będzie wykraplać się para (okna, szpary w ścianach, “oddychająca” ściana ).

Przepraszam ale jak na razie nie widzę tu nic konkretnego na ten temat.zdaje sie miał na celu zawężenie zagadnienia do jednego pomieszczenia gdzie stoi coś w czym sie pali, jakkolwiek kominek czy kotłownia to prosta sprawa to kuchnia z wm i palnikami gazowymi sytuacje komplikujea moje pytanie dlaczego optujesz za wentylacją mechaniczną nawiewną oraz grawitacyjną wywiewną, tak naprawdę nie otrzymałem wyczerpującej, sensownej odpowiedzi.

Po za jednym, cytuję:

“jezeli zastosujesz tylko nawiew to zawsze masz w domu nadcisnienie a powietrze zuzyte zawsze lzejsze zostaje wypchniete do kominow grawitacyjnych i dymowego. dla alergikow gdy w domu jest podcisnienie to przy kazdym otwarciu drzwi wpada do domu duza ilosc swiezego powietrza”

Tylko, że przy takiej wentylacji ciepłe powietrze ucieka nam bezpowrotnie kanałami grawitacyjnymi ogrzewając okolice budynku.

Gdzie tu jest oszczędność i odzyskanie energii zużytej na ogrzanie domu.

Skoro mają być kominy z kanałami wentylacji grawitacyjnej to równie dobrze zamiast nawiewu mechanicznego wystarczą nieszczelne okna, nawiewniki.

Odnośnie kominka i możliwość powstania podciśnienia przy WM zrównoważonej.

Można przecież tak zrobić WM, żeby taką sytuację wykluczyć.

Dobierając odpowiednio średnicę kanałów, ich długość czy stosując filtry na nawiewie i wywiewie.

Ponadto można okresowo zwiększyć moc wentylatora nawiewnego i również powstanie nadciśnienie.

Jak do tej pory twoje wypowiedzi na ten temat nie są przekonywujące.

Ponadto taka hybryda wentylacja nawiewna +wentylacja grawitacyjna w domu energooszczędnym lub domu z WM zrównoważonym i rekuperatorem to delikatnie mówiąc lekka pomyłka.

Brak komentarzy

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting www © Klimatyzacja w biurze, all rights reserved.
Klimatyzacja w biurze is proudly powered by WordPress.
Theme Redesigned by Kaushal Sheth originally developed by Michael Martine
Tłumaczenie Polski Blogger dla Polski support Wordpress.