Klimatyzacja w biurze

28/05/2017

sens

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 19:10

A że dyfuzja pary wodnej w warunkach budowy jest nieunikniona to wiemy. Nawet paroizolacja to tylko opór odpowiadający 20-25 m powietrza. W takim sensie to nic bo mamy czas. minimum te 50-100lat. Skoro gruby styropian to i gwarancja pkt.rosy pod nim. A jak sam  przekonywał mokry styropian to nie izolacja. Jak nie izolacja to radiator. Jaki w takim razie jest sens 30,40,czy 50cm styropianu w posadzce,skoro nie potrafimy tej dyfuzji zatrzymać. Zaczyna brakować logiki w pędzie do grubości izolacji. Może powinno się najpierw opracować system zatrzymania dyfuzji przez izolację w posadzce. Póki co to jakby walka z wiatrakami. A że dyfuzja pary wodnej w warunkach budowy jest nieunikniona to wiemy. Nawet paroizolacja to tylko opór odpowiadający 20-25 m powietrza. W takim sensie to nic bo mamy czas. minimum te 50-100lat. Skoro gruby styropian to i gwarancja pkt.rosy pod nim. A jak sam TB przekonywał mokry styropian to nie izolacja. Jak nie izolacja to radiator. Jaki w takim razie jest sens 30,40,czy 50cm styropianu w posadzce,skoro nie potrafimy tej dyfuzji zatrzymać. Zaczyna brakować logiki w pędzie do grubości izolacji. Może powinno się najpierw opracować system zatrzymania dyfuzji przez izolację w posadzce. Póki co to jakby walka z wiatrakami.

Radzimy sobie jako tako przy pomocy zmiennych warunków atmosferycznych ze ścianami i dachem.Posadzka to jakieś tabu.Tam to dopiero się dzieje.Ani wiatru ani słońca ani zmiennej wilgotności. Cały czas ciemno ,bezwietrznie i wilgotno.

Wydaje mi się,że ,,badania ” TB dotyczące większych strat przez posadzkę x 6 wynikają z tego ,że tam izolacja nigdy nie jest sucha.I w równowadze osiąga taką wilgotność że nie przyrasta wilgotność,ponieważ pod styropianem nie jest już 3-5oC a znacznie więcej,co zatrzymuje kondensację ale wzmaga straty do gruntu.

Nie oznacza to że grunt jest sprawniejszym odbiornikiem tylko izolacja straciła swoje umiejętności.

TB pisze że ważył styropian zamontowany powyżej poziomu gruntu i stwierdził przyrost wagi spowodowany przyrostem wilgotności.W takim razie jakim cudem te zjawiska nie będą dotyczyły posadzki? Tam zachodzą identyczne zjawiska z tym że możliwości odparowania nie istnieją a przynajmniej są mizerne.

Wg.mnie jakość paroizolacji w funkcji równowagi wilgotnościowej izolacji pod posadzką decyduje czy tam jest 3-5oC czy więcej.

Zastanawia mnie jaki sens jest pitolenie o 30,40 czy 50 cm skoro umiejętność utrzymania tej izolacji w wilg< 1% jest żadna.

Radzimy sobie jako tako przy pomocy zmiennych warunków atmosferycznych ze ścianami i dachem.Posadzka to jakieś tabu.Tam to dopiero się dzieje. Ani wiatru ani słońca ani zmiennej wilgotności. Cały czas ciemno ,bezwietrznie i wilgotno.

Wydaje mi się,że ,,badania ”  dotyczące większych strat przez posadzkę x 6 wynikają z tego ,że tam izolacja nigdy nie jest sucha.I w równowadze osiąga taką wilgotność że nie przyrasta wilgotność,ponieważ pod styropianem nie jest już 3-5oC a znacznie więcej,co zatrzymuje kondensację ale wzmaga straty do gruntu.

Nie oznacza to że grunt jest sprawniejszym odbiornikiem tylko izolacja straciła swoje umiejętności.

Ważył styropian zamontowany powyżej poziomu gruntu i stwierdził przyrost wagi spowodowany przyrostem wilgotności.W takim razie jakim cudem te zjawiska nie będą dotyczyły posadzki? Tam zachodzą identyczne zjawiska z tym że możliwości odparowania nie istnieją a przynajmniej są mizerne.

Wg.mnie jakość paroizolacji w funkcji równowagi  klimatyzacja do mieszkania wilgotnościowej izolacji pod posadzką decyduje czy tam jest 3-5oC czy więcej.

Zastanawia mnie jaki sens jest pitolenie o 30,40 czy 50 cm skoro umiejętność utrzymania tej izolacji w wilg< 1% jest żadna.

Brak komentarzy

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting www © Klimatyzacja w biurze, all rights reserved.
Klimatyzacja w biurze is proudly powered by WordPress.
Theme Redesigned by Kaushal Sheth originally developed by Michael Martine
Tłumaczenie Polski Blogger dla Polski support Wordpress.