Klimatyzacja w biurze

21/12/2017

poziom

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 21:19

Mam dylemat między szambem betonowym a plastikowym . Czy szambo betonowe będzie lepsze w terenie podmokłym, czy nie będzie nachodzić woda do środka ? Szambo betonowe z rodzaju All..gro szczelne nigdy nie będą. Smarowane są od zewnątrz czarnym mazidłem dla koloru, łączą na piankę za 10zł i uparcie twierdzą że jest to szczelne. Czy będzie szczelne czy nie, to zależy od jego jakości. Szambo betonowe nie jest szczelne. Jeśli ma to być rozwiązanie tymczasowe, to kup zbiorniki po oleju opałowym. Kosztują około 400-600zł, są mocne i duże. Betonowe (zakładając jakość betonu) to szczelna wanna z położoną na nim pokrywą, często na piankę. Gwarantuje szczelność do poziomu pianki. Jak przekroczysz ten poziom, to się wylewa lub wlewa. tylko że u Ciebie sam piach. Woda przelatuje w dół i nie napiera na ściany szamba. W takich warunkach to jest szczelne( a nawet może jest ekonomiczne bo niezbyt często trzeba wywozić). Ale w innych warunkach mogłoby już takie nie być. U mnie sam piach, zgoda. Ale dwa metry ppt w tym piachu jest już lustro wody gruntowej, szambo jest wkopane głębiej, tak więc spokojnie w tej wodzie sobie siedzi.

Natomiast w przypadku terenu podmokłego wielka zaleta szamba betonowego to brak problemów z jego instalacją. W przypadku plastikowego zbiornika i podmokłego terenu może to być nielicha jazda z obciążaniem go, żeby zatonął i co ważniejsze, nigdy więcej nie próbował wypłynąć… Może i jest łatwiej, ale sam beton sprawy nie załatwia. Przykład: szambo 7 m sześć. waży 4 tony. Ponieważ ma 7 m pojemności, to całkowita jego siła wyporu = 7 ton, a więc w pewnych warunkach wuko warszawa i tak będzie chciało “wyskoczyć” z ziemi. Czyli i tak trzeba je zabezpieczyć.jaki poziom wód gruntowych masz? Lepsze tworzywo - polietylen. Są płaskie zbiorniki przy 7,5 m sześciennego mają 120 cm wysokosci . Nie kosztują mało ale sa bardzo dobre. Kluczowe jest jak wysoko jest woda gruntowa.

A najprostszym sposobem zatapiania zbiornika (wszystko jedno z czego) jest jego zalewanie podczas montażu. Tylko że wlanie wody spowoduje że nie będziemy mieli pojęcia czy szambo jest szczelne czy też nie. Poza tym twoje wyliczenie wskazuje na wodę w wykopie równą wysokości szamba. Ponadto szambo o masie 4 ton miałoby ścianki grubości ok. 7-8cm( cuś mizerne to szambo). Poza tym proszę - nie czepiajcie się wyliczeń. Chodzi mi o to, że sam ciężar nie załatwia sprawy wypłynięcia szamba w każdych warunkach. Ogólnie pomaga, bo jeszcze się dodaje ciężar ziemi nad szambem, ale sprawdzić i przeliczyć trzeba.

Brak komentarzy

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting www © Klimatyzacja w biurze, all rights reserved.
Klimatyzacja w biurze is proudly powered by WordPress.
Theme Redesigned by Kaushal Sheth originally developed by Michael Martine
Tłumaczenie Polski Blogger dla Polski support Wordpress.