Klimatyzacja w biurze

06/01/2013

instalacje grzewcze

Opublikowane jako: montaż klimatyzacji — Tagi:, , — admin @ 13:54

Wcześniej zwróciłem się z pytaniem do mojego fachowca, że na fotografiach kotłowni znalezionych w internecie widzę, że w większości przypadku instalowane są naczynia przeponowe, którego u mnie nie widzę. Fachowiec powiedział, że piec który u mnie montuje jest w takie naczynie wyposażony. Dzisiaj oglądając zdjęcia mojego pieca stwierdziłem, że żaden element nie przypomina naczynia przeponowego. Wszedłem na stronę Junkers’a i nie widzę w opisie pieców Cerapur Smart, aby były w taki element wyposażane klimatyzacji. (Junkers wspomina o naczyniu przeponowym dopiero przy modelu Cerapur Acu). Natomiast na stronach sklepów internetowych sprzedających ZSB 22-3c zdarza się, że w opisach pojawia się naczynie przeponowe.

Udało mi się znaleźć na google zdjęcie, na którym widać coś co prawdopodobnie jest naczyniem przeponowym. U mnie tego elementu w kotle nie ma.

Tu mam prośbę do forumowiczów: czy takie naczynie przeponowe jest niezbędne i należy je bezwzględnie zamontować ? Czy może w piecu zostało zastąpione innym urządzeniem spełniającym jego funkcję ? masz układ z kotłem gazowym i kotłem stałopalnym( kominkiem) spięty w jeden układ bez wymiennika i instalator na całość optymistycznie przyjął za wystarczające jedno naczynie przeponowe w kotle gazowym? Albo ja dokształcać sie muszę, albo świat się kończy. Jeśli możesz, wstaw tu jakiś schemat twojej instalacji.1) UPS nie zabezpieczy cię przed awarią pompy

2) Komentarz o teście gotowania nie jest żartem. Poważny instalator wykonuje go po uruchomieniu instalacji by pokazać użytkownikowi, jak będzie zachowywać się instalacja w stanie awaryjnym. Pseudofachowiec pójdzie do domu np. zostawiając użytkownika z ciśnieniowym zaworem bezpieczeństwa otwartym na kotłownię. Robiąc test poczułby co to prysznic z wrzątku klimatyzacji. Teoria, że ma się zawsze żarzyć nie sprawdzi się, jeśli w trakcie twojej nieobecności np. pęknie szyba. Nikt nie zmusi cię do zrobienia bezpiecznej instalacji tak samo jak możesz jeździć bez zapiętych pasów albo śmigać na czerwonym z prawego pasa. Tylko ty możesz chcieć wydać 1000zł i zrobić układ kotłowy otwarty z wymiennikiem. Jest najbezpieczniej kominek stosować w układzie otwartym. Jednak nowoczesne trendy i gonienie Europy wymogło nie jako zmianę przepisów i według ich nowelizacji, można taki układ zamykać. Trzeba jednak wtedy zabezpieczyć go bardzo solidnie. A więc odpowiednia instalacja, dobrane naczynie przeponowe, będące w stanie kompensować ewentualny wzrost ciśnienia, odpowiednio dobrany zawór bezpieczeństwa, który uratuje kominek i instalacje przed rozerwaniem( to nie żart). Dobrze jest stosować UPS, jednak on nie jest w stanie uchronić cię przed Losowymi niespodziankami. I wtedy właśnie do dzieła przystępuje grupa bezpieczeństwa. W skrócie, bo zdrowie mi dziś nie dopisuje i nie mam siły wpatrywać się w fotki.

Filtr na gazie założony odwrotnie. Jak już napisali szanowni przedmówcy kominek podłączony odważnie i do d…- dodam tylko, że jeśli dam się namówić na tego typu podłączenie kominka, to sprawdzam czy zaopatrzenie w wodę nie jest związane z prądem. W miastach nie dostrzegamy tego, ale są miejsca gdzie dłuższe wyłączenie prądu wyłącza wodę.

Wodę do schładzania zawsze podłączam przez dodatkowy wodomierz. Jeśli zawór zatnie się, zawiesi - zacznie przeciekać. Sprawdzając regularnie ten wodomierz masz możliwość kontroli. Inaczej tej wody nie zobaczysz bo ucieknie do kanalizacji. Przy okazji jak jest zrobiony syfon, żeby wytrzymał ciepełko przy kominku i nie śmierdział po wysuszeniu? :)

Nie podobają mi się również zgrzewane rury. Nie lubię ich i tyle.

W Twoim przypadku rury mają prawdopodobnie za małą średnicę wewnętrzną klimatyzacji na bezproblemowe przerzucenie 22kW. Musisz sprawdzić jakie są średnice i czy mają barierę tlenową. :) Obstawiam, że są to zwykłe rury do wody.

Pompa kominka założona w złym miejscu, woda kapiąca ze sprzęgła ją zniszczy.

IPM powinien być najpierw zamocowany do ściany a potem można robić połączenia. Uzupełnianie wody w co źle, filtr wody źle, brak odprowadzenia skroplin z kotła. A z tym będziesz miał chyba dodatkowe + 500zł bo jak widzę kanalizacja jest powyżej kotła.

Innych wad jeszcze sporo.

Brak komentarzy

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting www © Klimatyzacja w biurze, all rights reserved.
Klimatyzacja w biurze is proudly powered by WordPress.
Theme Redesigned by Kaushal Sheth originally developed by Michael Martine
Tłumaczenie Polski Blogger dla Polski support Wordpress.